Košarkašice Vrbas Medele izgubile od Crvene Zvezde

„Štrudlice“ nisu uspele da trijumfalno završe 2015. godinu, pošto su u derbiju 13. kola Prve lige izgubile kod kuće, sa minimalnih, 72:74 (23:28, 15:10, 16:22, 18:14). Vrbas je posle ovog poraza na deobi treće pozicije zajedno sa Vršcem, dok su se crveno-bele ovom pobedom učvrstile na drugoj poziciji PŽLS, sa deset pobeda. Derbi je protekao u lepoj i sportskoj atmosferi bez ijednog najmanjeg incidenta, utakmicu je pratilo oko 800 gledalaca u CFK „Drago Jovović“, Vrbas se još jednom pokazao kao odličan domaćin. Zvezda je bila bolji tim u uvodnim minutama, ali od sredine prve četvrtine, kada je Vrbas uhvatio priključak, pa do samog finiša meča viđena je uglavnom rezultatska neizvesnost. Gošće su većim delom imale rezultatsku prednost, ali ona je uglavnom iznosila do pet poena viška. U samoj završnici igrao se poen za poenom, uz nekoliko promašaja na obe strane. Prilično ravnopravna utakmica reflektovala se i na statističke parametre. Zvezda je imala pet skokova više i dve izgubljene lopte više u odnosu na rivala, i za nijansu bolji procenat šuta. Kod „Štrudlica“, koje su igrale bez povređene Polone Zalar, uz povratak, posle godinu dana odsustva zbog povrede, Tamare Rajić, Jovović je bila najefikasnija sa 19 poena, 14 je postigla Mijatović (8 skokova), Laković 13, a po 11 Džombeta i Cukić. U pobedničkom timu Zec je bila najefikasnija sa 17 poena (6 skokova), 11 je postigla Bojović, a 10 Čolić.