Nikola Ratkov iz PK Vrbas osvojio 6 zlatnih medalja na državnom prvenstvu (VIDEO)

Na prvenstvu Srbije koje je održano u Beogradu od 15. do 17. jula Nikola Ratkov, član Plivačkog kluba Vrbas, osvojio je šest zlatnih medalja i jednu srebrnu. Nikola je prvak Srbije postao u disciplinama 400, 800 i 1500 m kraul, u juniorskoj i u seniorskoj kategoriji, a vicešampion Srbije postao je u disciplini 200 m kraul, u juniorskoj kategoriji.

Veliki uspeh Nikola je ostvario na Evropskom juniorskom prvenstvu u Mađarskoj koje je održano od 6. do 10. jula nastupajući za reprezentaciju Srbije. U disciplini 1500 metara kraul plivao je fantastično i isplivao je B olimpijsku normu i zauzeo je odlično 11. mesto, a u disciplini 800 m kraul zauzeo je 12. mesto. Malo je nedostajalo da obori državne rekorde u obe discipline.