6 zlatnih medalja za plivače PK VRBAS i 3 oborena rekorda

Na najjačem plivačkom takmičenju u regionu – Banja Luka OPEN – plivači PK „Vrbas“ osvojili su 6 zlatnih medalja i oborili  3  rekorda takmičenja. Od 11. do 12. juna nadmetalo se blizu 400 plivača iz 52 kluba,  a pored ekipa iz regiona, učestvovale su i ekipe iz SAD, UAE, Nemačke, Turske, Litvanije, Grčke, Italije. To govori o kvalitetu ovog takmičenja čiji je promoter bio naš reprezentativac Čaba Silađi.

Plivački klub Vrbas imao je dva predstavnika na međunarodnom plivačkom mitingu „Banja Luka OPEN“.

13459702_10209271780208570_1849345577_n

Divna Božičić, koja je na ovom tamičenju nastupala za selekciju Vojvodine, osvojila je 3 zlatne medalje i to u disciplinama 50, 100 i 200 metara prsnim stilom i 2. mesto u disciplini 50 m kraul. Divna je na ovom takmičenju proglašena za drugu najuspešniju plivačicu u kategoriji rođenih 2005. i mlađih.

Nikola Ratkov osvojio je 3 zlatne medalje. Na cilj je stigao prvi u sve tri discipline u kojima je nastupao 400, 800 i 1500 metara kraul. U svakoj disciplini je oborio rekord mitinga i proglašen je za najuspešnijeg plivača u svojoj kategoriji. Nikola i njegov trener Slobodan  Žugić nalaze se na pripremama u Banja Luci za Evropsko Juniorsko prvenstvo, a ovaj uspeh daje nadu da se i tamo mogu očekivati odlični rezultati.