Karate klub “Vrbas“ u predsedništvu opštine Vrbas

Nastavak prijema sportskih klubova iz opštine Vrbas  održan je danas u kabinetu  predsednika Milana Glušca. Na prijemu su bili predstavnici Karate kluba “Vrbas”, trener Mikica Marković i članovi Aleksandar Kovačević, Dušan Despotović i Vuk Radoičić. Trener Marković  bio je zadovoljan nakon današnjeg sastanka. „Prijatno sam iznenađen pozivom rukovodstva opštine, kao  i time što su poazali interesovanje za naš klub. Ovo je prvi put da smo dobili ovakav poiziv, da nas neko pita kao funkcioniše klub I kakvih problema ima.  Bez obzira kakva je finansijska  situaija u opštinskom budžetu, dobra volja da se pomogne sportskim klubovima je važna. Dogovorili smo se da ćemo ubuduće sarađivati i da će opština koliko je u mogućnosti pokušati da pomogne našem klubu“, rekao je Marković. Karate klub “Vrbas” je klub sa tradicijom koji postoji od 1970. godine. Trenutno ima 200 članova svih uzrasta. Brojni člnovi ovog kluba učestvuju na svim zvaničnim takmičenjima u Srbiji, ali i na Balkanskim prvenstvima. Predsednik opštine, Milan Glušac izrazio je zadovoljstvo nakon današnjeg sastanka. “Lepši deo mog posla, upravo je prijem sportista. Voleo bih da opština može da im da veću finansijsku podršku, ali u narednom period pokušaćemo da pronađemo dodatne prihode za sportske klubove u našoj opštini. Veliko mi je zadovoljstvo što sam danas razgovarao sa našim mladim uspešnim karatistima, koji su naša budućnost”, rekao je Glušac.

karatisti-1