Odlični plasmani PK „Bjelica“ u Zrenjaninu i Banjaluci

Učešćem PK „Bjelica“ Vrbas na Prvenstvu Vojvodine za pionire, kadete i juniore, održanom tokom vikenda u Zrenjaninu, nastavljen je desetogodišnji niz osvajanja medalja.

„U kategoriji pionira kao ulazno godište, Marija Krajinović postala je viceprvak na 100m leđno. U kategoriji kadeta Jelena Kosović postala je trostruki viceprvak na 100, 200m delfin i 50m leđa i uzela treće mesto na 50m delfin. U kategoriji mlađih juniora Milena Mandić kao ulazno godište osvojila je titulu viceprvaka Vojvodine na 200m leđa i treće mesto na 100m kraul. Za vreme dok su stariji plivali na Prvenstvu Vojvodine, naši najmlađi plivači su bili jedini predstavnici Srbije i našeg grada na međunarodnom plivačkom mitingu u Banjaluci gde su osvojili 10 medalja i jedan pehar za najuspešnijeg takmičara. Ema Pavljuk osvojila je zlatne medalje na 50m prsno, 50m leđa i 100m kraul i dve srebrne na 50m kraul i delfin i pehar za najuspešniju takmičarku, dok je njena vršnjakinja Tara Majer osvojila tri zlata na 50m delfin,100m delfin, 50m kraul i dve srebrne medalje na 50m leđa i prsno“, saopštili su iz PK „Bjelica“.