RK „Vrbas“ Vrbas – RK „Dubočica 54“ Leskovac,  24:35

U utakmici 16. kola rukometne Super B lige Srbije, koja je odigrana u subotu pred oko 300 gledalaca u hali CFK „Drago Jovović“,  ekipa vrbasa nije uspela u nastojanju da pobedi gostujuću ekipu i obezbedi toliko željene bodove i nastavak borbe za ostanak u ligi. Domaća ekipa je dosta dobro držala priključak tokom prvog poluvremena, ali su gosti odmah nakon pauze prešli u ispostavilo se nedostižno vođstvo za rukometaše Vrbasa, u 8 min. drugog poluvremena prednost gostujuće ekipe je iznosila +10 (13:23), nakon te stečene prednosti, domaća ekipa nikako nije uspela da se oporavi  i poveže svoje redove, dok su gosti iz Leskovca, meč rutinski priveli kraju, sa +11 i konačnih 35:24, u svoju korist. RK „Vrbas“ trenutno zauzima ne baš zavidnu, pretposlednju poziciju SuperB lige Srbije sa 9 osvojenih bodova i minimalnim šansama za ostanak u „eliti“.
U ekipi Vrbasa, na ovom meču su se istakli: Kilibarda Martin sa 7 i Komnenić Petar sa 6 pogodaka u mreži gostujuće ekipe, dok su u ekipi Leskovčana, najbolji pojedinci, bili: Vasić A. sa 9 (najbolji pojedinac meča) i  Stanković I. sa 7 (1 iz penala) pogodaka u mreži vrbašana. U rukometnom prvenstvu Srbije sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacije, sledeće 17. kolo SuperB lige Srbije, na programu je 16/17.04.2016. u kom će RK „Vrbas“, u  komšijskom derbiju, odmeriti snage sa ekipom RK“ Crvenka“ u Crvenki.