ŽKK „Vrbas – Medela“ Vrbas – KKŽ „Crvena zvezda“ Beograd  58:68

„Štrudlice“ nisu uspele da se plasiraju u finale nacionalnog prvenstva, pošto su i u drugoj utakmici polufinala izgubile od beogradske „Crvene zvezde“ i na žalost, finale ostaje ne dosanjani san. Crveno-bele su u CFK „Drago Jovović“ pred oko 800 gledalaca, savladale ekipu „Vrbas – Medela“, rezultatom 68:58 (17:14, 17:13, 15:22, 19:9), pa će protiv Radivoja Koraća igrati za titulu prvaka Srbije. Zvezda je vodila većim delom utakmice, međutim pobedu je stekla serijom 10:0 sredinom poslednje četvrtine. Vrbas je, kao u većini utakmica ove sezone, bio nekompletan zbog bolesti neke od igračica, ovog puta, takođe zbog bolesti, nije bilo kapitena, Ivane Jovović, dok su crveno-bele nastupile kompletne. Poput prve utakmice, i sada su crveno-bele dale veliki značaj šutu za tri poena. Upravo posle jedne trojke Katarine Zec gošće su sredinom prve četvrtine povele sa 12:5 i prvu četvrtinu rešile u svoju korist rezultatom 17:14. Zvezda je održavala prednost koja je uglavnom iznosila između tri i pet poena, da bi posle dve trojke Snežane Čolić i Katarine Zec u 17. minutu stekla prvi put dvocifrenu prednost – 30:19. Vrbas je odgovorio poenima Tamare Rajić i Tijane Cukić i do poluvremena uspeo da smanji zaostatak na sedam poena minusa – 27:34. Treću četvrtinu otvorila je Nataša Mijatović sa dva poena, da bi Nataša Kovačević trojkom donela rezultat 37:29 koji je dugo stajao, sve dok Snežana Bogićević novom trojkom nije donela Zvezdi vođstvo 40:29 u 24. minutu. Vrbas je bez poena bio tri minuta, ali sve što je propustio tada nadoknadio je u poslednja dva minuta ove četvrtine. Serijom 9:0 Vrbas je izjednačio na 49:49, što je i bio rezultat na kraju trećeg perioda. Rezultatska klackalica trajala je sve do 33. minuta kada su gošće serijom 10:0 u naredna tri minuta rešile pitanje pobednika. Crveno-bele su završile utakmicu sa boljim procentom šuta (43 – 34), nadskočile rivala (43 – 25), dok je Vrbas parirao u odnosu osvojenih i izgubljenih lopti (7-15 osvojene, 12-20 izgubljene). U pobedničkom timu Katarina Zec je bio najefikasnija sa 18 poena, ujedno je zabeležila dabl-dabl sa 10 skokova. Dvocifrena je bila i Snežana Bogićević sa 12 poena, dok je Jelena Ćirić na sedam poena dodala šest skokova i pet blokada. Kod Vrbasa Nataša Mijatović je bila najefikasnija sa 20 poena, ujedno sa 10 skokova ostvarila dabl-dabl, po 16 poena postigle su Tijana Cukić (5 asistencija) i Miljana Džombeta. – „Štrudlice“ mogu biti zadovoljne pruženim partijama i sezonom koja je iza njih, jedno finale i jedno polufinale, rezultati su za respect- saopštili su iz Saveza sporta opštine Vrbas.