KKŽ „Crvena Zvezda“ Beograd – ŽKK „Vrbas – Medela“ – 71:65

Košarkašice Crvene zvezde u premijeri pred svojim navijačima savladale su ekipu „Vrbas Medela“ rezultatom 71:65, po četvrtinama (20:17, 18:18, 14:13, 19:17). – Crveno-bele su u lepoj atmosferi u „Basket sitiju“ pred oko 150 gledalaca ostvarile drugi trijumf u prvenstvu, dok je „Štrudlice“ doživele drugi poraz. Utakmica je praktično rešena u poslednja dva minuta. „Crvena zvezda“ je vodila većim delom meča, ali je Vrbas uvek pronalazio snage i načina da se rezultatski vrati u igru. Posle trojke Prlje, Zvezda je u 3. minutu povela sa 11:2, ali je Vrbas sredinom druge četvrtine posle serije 12:0 prešao u vođstvo i poveo sa 25:20. Do isteka prvog poluvremena viđena je rezultatska klackalica, da bi domaći tim trojkom Bogićević poveo 36:33 i prvo poluvreme rešio u svoju korist sa tri poena prednosti – 38:35. Treća četvrtina nije donela veće rezultatske oscilacije. Zvezda je uglavnom imala minimalno rezultatsko vođstvo i prvih 30 minuta igre, rešila je u svoju korist sa 52:48. Crveno-bele su u nekoliko navrata tokom poslednje četvrtine sticale pet poena viška, kao što je to bio slučaj posle trojke Bogićević za 61:56 u 35. minutu, ali nije uspela da prelomi utakmicu u ovoj fazi. „Štrudlice“ su preko Dušanić i Mijatović stigle do izjednačenja 63:63 u 38. minutu i najavile neizvestan finiš. Međutim, od toga na žalost, nije bilo ništa, pošto je Zvezda brzom serijom od šest poena stekla odlučujuću prednost za konačnih 71:65. Domaći tim je utakmicu završio sa procentom šuta iz igre 42 odsto (27/65), uz 37 skokova (16 u napadu), a zabeležio je devet osvojenih, 18 izgubljenih lopti i 21 asistenciju. ŽKK „Vrbas Medela“ imala je nešto bolji procenat šuta iz igre (44 odsto, 24/55), ali manji broj skokova (29), jednu osvojenu loptu više (deset) i pet izgubljenih lopti više (23), uz 14 asistencija.
Aleksandra Katanić je sa 20 poena (9 skokova, 6 asistencija) bila najbolji pojedinac u domaćem timu. Po 13 poena postigle su Prlja i Bogićević (7 asistencija), a 10 Bojović.
Kod „Štrudlica“, Mijatović je bila najefikasnija sa 22 poena, 17 je postigla Dušanić, a 15 Džombeta. Narednog vikenda u okviru 4. kola PŽLS, ekipa ŽKK „Vrbas Medela“ gostuje u Kraljevu, protiv vrlo dobre ekipe domaćina, ŽKK „Kraljevo“,-saopštili su iz Saveza sprtova opštine Vrbas.