„Štrudlice“ poklekle u četrvtoj četvrtini

Utakmica između ŽKK „Radivoj Korać“ Beograd i ŽKK „Vrbas Medela“ Vrbas je odigrana pred oko stotinu gledalaca u hali „Sport eko“ u Beogradu i završena rezultatom 77:63. Ekipa trenera Mudreše pokazala se kao veoma čvrst rival. Uprkos nešto slabijem startu i vođstvu Koraća 6:0, gošće su u 6. minutu prvi put stigle do prednosti na meču (9:8), pa je do kraja četvrtine viđena „rezultatska klackalica“. Do najveće prednosti gošće su stigle u samom finišu prvog poluvremena, kada je Mijatović donela osam poena viška – 43:35. Odolevale su „Štrudlice“ dugo u trećoj četvrtini, trojkom Olge Stepanović u 26. minutu, imale su osam poena viška (54:46), međutim, nisu uspele da zadrže vođstvo do kraja ovog perioda. Razigrale su se Anja Spasojević i Nina Bogićević, koje su pokrenule seriju svog tima 11:0 pa je domaći tim završio četvrtinu rezultatom 57:54. Ekipa domaćina vrlo brzo je stigla do desetak poena viška i tu prednost su sačuvali do kraja meča, za konačnih 77:63.
Ekipa ŽKK „Radivoj Korać“ je bila bolja u šutu, te je tako meč završila sa 50 % šuta iz igre (30/60), dok su Vrbašanke šutirale sa 38 % preciznosti (23/61). Domaći tim je imao tri skoka više (36 – 33), tri osvojene lopte manje (13 – 16) i dve izgubljene lopte više (23 – 21). Kod domaćina Anja Spasojević je sa 20 poena bila najefikasnija. Po devet poena postigle su Nina Bogićević i Marija Stojiljković, a po osam Kaja Nikolić, Tijana Jelić i Ana Ilić. U redovima ekipe iz Vrbasa, Miljana Džombeta je bila najefikasnija sa 16 poena (7 skokova), poen manje ubacila je Olga Stepanović (11 skokova), a po 11 postigle su Latinka Dušanić i Nataša Mijatović.

U narednom 7. kolu PŽLS, ekipa ŽKK „Vrbas Medela“, dočekuje ekipu ŽKK „Vršac“, utakmica je zakazana za subotu, 12.11.2016. od 18h, hala CFK „Drago Jovović“, ulaz besplatan.