Lenki Kozomora iz Plivačkog kluba „Bjelica“ titula prvaka Srbije

Završeno je državno prvenstvo za kadete, juniore i u apsolutnoj kategoriji. Ogroman uspeh napravio je Plivački klub ”Bjelica” Vrbas čija je plivačica Lenka Kozomora osvojila titulu prvaka Srbije na 100m prsno kao i drugo mesto na 200m prsno.

„Lenka je otplivala dva lična rekorda i ušla je u dva A finala za seniore. Trenutno je među 8 najboljih plivačica prsne tehnike u svim uzrasnim kategorijama iako je ubedljivo najmlađi učesnik na takmičenju. Iako treniramo više nego u skromnim uslovima, a ovu godinu još i bez 6 meseci treninga uspeli smo i ovaj put da osvojimo titulu prvaka Srbije. Lenka je šesti državni prvak koji je izašao iz naše škole plivanja, a imali smo još dva viceprvaka. Ovo je samo dodatni motiv ostaloj talentovanoj deci koja će sigurno nastaviti stopama starijih plivača. Želimo i da pohvalimo Jelenu Kosović koja je do ove sezone plivala u našem klubu a sada je prešla u „Spartak“ iz Subotice. Ona je postala juniorski državni prvak na 200m delfin, 400miks, viceprvak na 100m delfin i osvojila dve bronze na 50m leđa i delfin. Jelena je osvojila u apsolutnoj kategoriji srebro na 200m delfin sa samo 15 godina“. kaže se u saopštenju PK „Bjelica“.